Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пирин загуби от Черно море с 0:2
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:23 / 17.04.2018Коментари (0)7629
© ПФК Черно море
Пирин загуби от Черно море с 0:2 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Вратарят Георги Георгиев (39) си вкара нелеп автогол, а Мартин Минчев (45+1) добави още едно попадение за варненци.

Така в Група А на втората осмица вече всичко е ясно. Славия и Черно море ще продължат борбата за 7-ото място, което дава възможност за Лига Европа. В същото време Пирин ще се бори с всички сили да не изпадне от групата, като първият плейоф ще е срещу последния отбор от Група Б - Дунав или Етър.

Резултатът бе открит в 39-ата минута след ужасяваща грешка на вратаря на "орлетата" Георги Георгиев. Той опита да избие едно центриране на Фенуш към Радослав Василев, но топката влезе в мрежата му за 0:1.

В добавеното време на първата част Черно море сякаш уби интригата с втори гол. Мартин Минчев овладя една топка, напредна няколко метра и с прекрасен шут с левия крак я прати покрай плонжа на Георги Георгиев в десния му ъгъл за 0:2.

Пирин: Георги Георгиев, Юлиан Попев, Румен Сандев, Димитър Митев, Антон Костадинов, Манол Чапов (56- Тодор Траянов), Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Радослав Кирилов (65- Цолев), Преслав Йорданов (69- Топузов), Флорент Боджадж.

Черно море: Благой Макенджиев, Юго Кононго, Даниел Димов, Илиас Хасани, Мартин Минчев, Георги Илиев, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Мехди Фенуш, Аристоте Ндонгала, Радослав Василев (72- Марек Кузма).