Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пирин измъкна точка в Русе
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:29 / 30.09.2017Коментари (0)1497
© ФК Дунав
"Дунав" завърши 0:0 с "Пирин" Благоевград в мач от 11-ия кръг на първенството в Първа лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-добре и пропуснаха да открият резултата още в 9-ата минута. Божидар Васев бе намерен непокрит в наказателното поле на благоевградския тим, но ударът му рикошира и мина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко по-късно и Михаил Милчев опита изстрел след включване отляво, но не намери целта.

Мирослав Будинов, Юлиан Ненов и Бранимир Костадинов също имаха своите шансове, но нямаха късмет. В 33-ата минута Васил Шопов пък засече центриране отдясно на Бранимир Костадинов, но топката отново не пожела да влезе в мрежата.

В 40-ата минута Будинов засече с глава центриране в наказателното поле на гостите, но Благой Макенджиев спаси вратата си с помощта и на напречната греда.

След почивката играта се пренесе изцяло в половината на "Пирин". 5 минути след началото на втората част "драконите" отбелязаха и гол чрез Васил Шопов, но попадението бе отменено заради засада.

В 67-ата минута Макенджиев на два пъти спаси удари отблизо на Бирсент Карагарен. Ситуацията се повтори и 7 минути по-късно, когато стражът на гостите отново успя да опази вратата си суха. Благоевградският отбор от своя страна мина центъра едва няколко пъти, но Станислав Антонов и отбраната пред него се справиха с опитите им да ги затруднят.

Въпреки териториалното си превъзходство обаче футболистите на "Дунав" не успяха да променят резултата и срещата завърши 0:0.

В следващия си мач "драконите" гостуват на "Славия" в София на 14 октомври, събота, от 15:30 ч.

"Дунав" Русе: Станислав Антонов, Андреас Васев, Петър Ванев, Олексий Ларин, Михаил Милчев, Диян Димов, Божидар Васев (61 мин. - Димитър Георгиев), Бранимир Костадинов (56 мин. - Бирсент Карагарен), Юлиан Ненов, Васил Шопов (75 мин. - Карлос Едуардо Жатоба), Мирослав Будинов.

"Пирин" Благоевград: Благой Макенджиев, Любомир Цолев (50 мин. - Марио Топузов), Анти Рениа, Костадин Ничев, Радослав Кирилов (39 мин. - Методий Стефанов), Румен Сандев, Станислав Костов (90 мин. - Димитър Митев), Стилиян Николов, Тодор Паланков, Тодор Траянов, Юлиян Попев.