Гришо приключи безславно в Монреал
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:25 / 11.08.2017Коментари (0)956
©
Григор Димитров отпадна на осминафиналите на "Мастърс 1000" турнира в Монреал. Най-добрият български тенисист отстъпи с 6:7 (3), 6:4, 1:6 на Робин Хаасе. Гришо така и не успя да намери най-добрата си игра в този двубой и допусна първата си загуба от този съперник в срещите помежду им до момента.

Първият сет завърши без пробив и така се стигна до тайбрек. В него Димитров допусна бързо изоставане и загуби с 3:7.

При 2:2 във втората част Гришо най-накрая успя да извоюва толкова чакания пробив за 3:2. За съжаление Гришо допусна рибрейк още в следващия гейм на свой сервис за 3:3.

При 4:4 Димитров на три пъти стигаше до възможност за пробив, но и в трите случая не успяваше да затвори гейма. Тогава Хаазе в четвъртата точка за пробив направи двойна грешка, с която на практика подари гейма на българина, който на своето подаване успя да затвори и сета за 6:4.

Решаващият трети сет не започна добре за Димитров, който в четвъртия гейм допусна да бъде пробит за 1:3. След това и при следващия си сервис гейм българинът бе не спечели точка, като допусна втори пробив за 1:5. Така на своето подаване Хаазе затвори мача с 6:1.

През следващата седмица Григор Димитров ще участва на друг турнир от тази категория - в Синсинати, където се очаква да бъде поставен под №8 в схемата.