Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Англичанин вкара за Пирин, Иван Цветков с асистенция
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:00 / 22.02.2017Коментари (0)1017
© ОФК Пирин
Втора поредна победа записа отборът на Пирин. След победата над Левски в първенството, този път успехът дойде в контролна среща с ФК Банско. На терена в село Рилци без голяма част от титулярите орлетата спечелиха с 2:1.

В 31-ата минута Марио Топузов откри резултата след чудесно извеждащо подаване на Иван Цветков.

През второто полувреме в игра влязоха още няколко юноши от школата на клуба. В 69-ата минута дошлият на проби Рос Дженкинс вкара за 2:0. Британецът, който е бивш играч на Уотфорд, довкара отбитата от вратаря топка, след изстрел на Алесандре Ханс от пряк свободен удар.

Гостите от Банско все пак стигнаха до почетно попадение. В 78-ата минута Мурад Ибрахим пропусна да вкара, но пет минути преди края Калоян Бонев бе точен и фиксира крайното 2:1.

За Пирин не играха Благой Макенджиев, Юлиян Попев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Станислав Костов, Аймен Суда, Даниел Младенов, Тони Тасев и Кирил Грозданов.

До мача с Монтана в неделя в Ловеч, орлетата ще тренират на базата в Рилци.