Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Пирин записа първа победа в елитните групи
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:05 / 08.09.2015Коментари (0)879
©
Юношите старша възраст на Пирин извоюваха първа победа в Елитната група до 19 г., след като момчетата на треньора Стефан Гошев победиха с 2:0 Черноморец Бургас. Пиринци бяха по-добрия отбор през по-голямата част от мача, като още първото полувреме пропуснаха 3-4 изгодни положения чрез Грозданов и Тошев.

Гостите пък имаха едно положение и то точно в първата минута на срещата, когато Кристиян Христов изскочи в наказателното поле и стреля опасно.

Второто полувреме започна вихрено за пиринци, като Грозданов изскочи сам срещу вратаря и мушна топката между краката му за 1:0. Срещата позагрубя в края на мача, като гостите имаха основен принос и заслужено останаха с човек по-малко последните 20 минути. Точка в двубоя сложи Гогов, който отбеляза второто попадение в 90-та минута.

За съжаление през уикенда, другата формация в Елитните групи, тази на треньора Венцислав Гочев в U17, загуби в София от Септември с 1:6. "Орлетата" дори поведоха в резултата, но не и без помощта на съдията бяха победни след почивката.

В следващите мачове от тези групи в U19 Пирин гостува на Нефтохимик в Българово в събота от 17:00, а при U17 домакинстват в същия ден на Черно Море Варна, от 10:30 на базата в Рилци.