Гришо изигра поредния си стабилен мач
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:10 / 20.10.2017Коментари (0)1377
©
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира Intrum Stockholm Open. Поставеният под №1 в схемата българин победи със 7:5, 7:6(5) Йежи Янович от Полша. Григор изигра поредния си стабилен мач, в който показа убедително сервиране и хладнокръвие във важните моменти.

Димитров наниза 9 аса и спечели 88% от точките си на първи сервис. Така Гришо записа 12-та си победа в последните си 15 мача.

До гейм номер 12 в първия сет двамата печелеха безпроблемно подаванията си. Тогава Янович поведе с 30:0, но след това загуби три поредни точки и това донесе сетпойнт за Димитров. Той го реализира след нова грешка на съперника и затвори сета за 41 минути.

В откриващия гейм на следващия сет Григор успя да вземе подаването си от 0:30. В третия гейм Янович поведе с 40:15, но Гришо отрази двата брейкбола и измъкна сервис гейма си. В шестия гейм Димитров стигна на свой ред до точка за пробив, но полякът се спаси и взе гейма за 3:3. Така се стигна се до тайбрек.

Размяната на половините дойде при 4:2 точки за Димитров. Григор стигна до три поредни мачбола при 6:3 и реализира третия.

На четвъртфиналите Григор ще играе днес с петия поставен Миша Зверев, когото вече победи два пъти през сезона - в Ротердам и Монреал.