НачалоФутболБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Момчетата от Пирин (Разлог) станаха шампиони, кметът ги посрещна с торта
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:14 / 06.07.2017Коментари (0)986
Волейболистите от Пирин (Разлог) до 12-годишна възраст спечелиха финалите на държавното първенство по волейбол. В състезанието участваха 18 отбора, разделени в три групи.

Първият турнир от държавното първенство се проведе в Луковит, след което Суперфиналът бе в Етрополе. Там, във финалната шестица, отборът на ВК "Пирин" Разлог, с треньор Георги Белчев, победи петте опонента и спечели златните медали.

За 6-те дни от първенството младите надежди от Разлог изиграха общо 10 мача, като отстраниха школите на волейболната академия на "Люлин" и академията на Стойчев и Казийски.

Мартин Мандаров грабна статуетката и за най-добър състезател на България в тази възраст.

Квметът на Разлог инж. Красимир Герчев пожела на волейболистите да запазят спортния си дух и да продължават да печелят безапелационно и занапред. Той посрещна младите таланти с шампионска торта.