Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Гришо няма спиране в Стокхолм, вече е на полуфинал!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:15 / 21.10.2016Коментари (0)1228
©
Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм с награден фонд 566, 525 евро. Той надделя в три сета над Кевин Андерсън от ЮАР - 7:6(3), 5:7, 6:2 в четвъртфиналната фаза за два часа и 18 минути игра.

В първия сет срещата вървеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек, в който Димитров взе пет от първите седем разигравания по пътя си към успеха.

Българинът реализира първи пробив за 5:3 във втората част, след което сервираше за мача, но не се възползва. Андерсън стигна до обрат в сета за 7:5.

В решителната трета част обаче Димитров поведе с 4:1 гейма и след това стигна без проблеми до петата си поредна победа срещу Андерсън.

С успеха българинът си осигури 28 755 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста. В следващия кръг съперник на Григор, който е номер 2 в схемата и шампион в това състезание от 2013 година, ще бъде Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) или Иво Карлович (Хърватия).