Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Пирин би Миньор на представянето си
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:48 / 28.07.2014Коментари (0)545
©
ОФК Пирин ще гони промоция в А група с 26 състезатели, които бяха представени на привържениците на зелените преди контролната среща на стадион Христо Ботев с Миньор Перник. Пиринци се наложиха с 2:1 с голове на Попев и Тасев.

Пирин поведе още в 5-та минута с гол на Юлиян Попев, който бе точен с глава.

В 13-та минута Златинов имаше възможност да покачи от пряксвободен удар, но стреля покрай вратата.

Минутка по-късно, стражът на перничани направи грешка, но отново Златинов не успя да се възползва максимално.

В 16-та минута Тошев центрира прострелно, но двама нападатели в зелено се разминаха с топката.

В 19-та минута, добра триходова комбинация бе завършена неточно от Войнов, който стреля в ръцете на стража на перничани.

Гостите отговориха с едно полуположение на Стефанов, но халфът игра зле с глава.

Ефектно воле нанесе Златинов в 24та минута, което за съжаление не навести мрежата на Младенов.

Последваха доста минути без положения, като едва в края на полувремето Златинов отново излезе на стрелкова позиция, но не можа да засече кълбото във вратата.

Второто полувреме стартира с опасно положение за Пирин, нереализирано от Тошев в 51-та минута.

Перничани отговориха с опасен удар покрай вратата на влезлия Костов, но голът се размина.

Уникален пропуск направи Войнов за Пирин, който само от метър и половина стреля в тялото на вратаря в 62-та минута. Само минута по-късно пък Тошев изпусна от подобна ситуация.

Докато зелените се редяха на пълна хокейна смяна, отбраната на Пирин проспа едно положени и миньорци изравниха резултата в 64-та минута с гол красавец на Петър Петров.

Орлетата се опитаха да върнат гола бързо, но Хаджииванов и Варсанов се засуетиха при две мелете пред вратата на Миньор.

Сандев имаше възможност да отбележи в 75 минута, но стреля неточно над вратата.

Тасев върна преднината за Пирин с много ефектно и красиво попадение в 79-та минута, след като стреля точно и силно от границата на наказателното поле.

Отново Тасев надбяга отбраната на гостите две минути по-късно, но леко от ъгъл стреля в краката на резервния страж на Миньор.

До края на мач положенията липсваха и орлетата записаха поредна победа и затвориха кръга от контроли без загуба.

Следващата събота Пирин домакинства на Ботев Гълъбово в първи кръг от първенството на Б група, а срещата е с начален час 19:30.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Башлиев, Георгиев, Николов, Туджаров, Попев, Благов, Павлов, Войнов, Тошев и Златинов. В игра се появиха Костов, Ганев, Стоев, Траянов, Сандев, Б.Сандев, Костадинов, Хаджииванов, Тасев, Креболиев, Божинов, Спириев, Варсанов, Киров.